Білоцерківською місцевою прокуратурою Київської області вживаються заходи, спрямовані на посилення боротьби зі злочинністю у сфері господарської діяльності

Дата :
2016-10-05

Білоцерківською місцевою прокуратурою Київської області вживаються заходи, спрямовані на посилення боротьби зі злочинністю  у сфері господарської діяльності, зокрема у сфері протидії незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів, у сфері оподаткування, що сприяло досягненню певних результатів.

Зокрема, варто зазначити, що за результатами досудового розслідування, яке здійснювалось слідчим СВ ФР Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області за процесуального керівництва прокурора Білоцерківської місцевої прокуратури, у кримінальному провадженні директору одного із підприємств повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що директор підприємства, упродовж 2015 року,  керуючись своїм корисним мотивом, бажаючи отримати економічну вигоду за рахунок державного бюджету, ухилився від сплати до державного бюджету податку на додану вартість в сумі 1 471 932,00 грн., що є значним розміром, так як дана сума в тисячу і більше разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, встановлений на 01.01.2015. Також встановлено, що вказана особа внесла завідомо неправдиві відомості до податкової звітності підприємства.

З метою відшкодування грошових коштів в бюджет, Білоцерківською місцевою прокуратурою Київської області, в порядку ст. 36, 127-128 КПК України, 04.08.2016 в інтересах держави пред’явлено позов.

Крім того, з метою забезпечення даного цивільного позову у кримінальному провадженні ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 10.08.2016 накладено арешт на майно підозрюваного та на нерухоме майно підприємства, службовою особою якого є підозрювана особа, на загальну суму 1 500 990 грн.

21.09.2016 обвинувальний акт за ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України направлено для розгляду до суду.

Прокурор Білоцерківської
місцевої прокуратури                                                                          В.Шаль