Оновлену декларацію з податку на прибуток подаємо разом з фінзвітністю

Дата : 
2016-12-06

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу платників, що 19 серпня 2016 року набув чинності наказ Міністерства фінансів від 08.07.2016 р. №585, яким внесено зміни до форми декларації з податку на прибуток підприємств.

Так, змінами до форми податкової декларації передбачено:

- у гр. 2 заголовної частини декларації передбачено поле для уточнення базового податкового періоду - квартальний або річний;

- в основній частині декларації підкориговано порядок розрахунку разового авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку, нарахованого за три квартали 2016 року (рядок 26). Цей авансовий внесок підлягає сплаті до 31.12.2016;

- у новій редакції викладено додатки АВ та ЗП до декларації;

- внесено зміни до додатку РІ;

- додаток ПН доповнено новими рядками.

Нагадуємо, що нову форму платники з квартальним звітним періодом повинні були подати за підсумками ІІІ кварталу 2016 року.

Наразі податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств є календарні квартал, півріччя, три квартали, рік (хоча більшість платників звітує саме за підсумками року).

Платники податку на прибуток (окрім малих підприємств) разом із декларацією з податку на прибуток повинні подати квартальну фінансову звітність. Тобто Баланс (Звіт про фінансовий стан) та Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) — наростаючим підсумком (п. 46.2 ПК, ч. 1 ст. 13 та ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV, НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»).

Тож суб’єкти малого підприємництва подають фінзвітність за 2016 рік разом із декларацією з податку на прибуток за цей самий період. А ось платники податку на прибуток, віднесені до категорії середніх та великих підприємств, разом із податковою декларацією з податку на прибуток подають квартальну фінзвітність.

Білоцерківська ОДПІ

 

Майже 250 млн. гривень єдиного податку надійшло до бюджетів Білоцерківського регіону з початку року

 

На сьогоднішній день на обліку в Білоцерківській ОДПІ разом з відділеннями перебувають майже 16 тисяч платників єдиного податку. Про це повідомила перший  заступник начальника Білоцерківської ОДПІ Оксана Чустіль. З них майже 14 тисяч фізичних осіб – підприємців, які фактично здійснюють підприємницьку діяльність, та 2 тисячі юридичних осіб.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість платників єдиного податку збільшилася на 887 платників або на 5,5 %.

         Завдяки ефективній співпраці платників податків та органу ДФС з початку 2016 року до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону надійшло 249,8 млн. гривень єдиного податку.  Фізичними особами сплачено129,6 млн. гривень,  юридичними особами – 120,2 млн. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 89,4 млн.  гривень або на 35,8%.

 

Білоцерківська ОДПІ

 

За 11 місяців поточного року платниками сплачено майже 96 млн. гривень військового збору

 

За січень-листопад поточного року платники податків Білоцерківського регіону спрямували на підтримку української армії майже 96 млн. гривень військового збору. Це на 20 млн. гривень більше аналогічного періоду минулого року. Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб Білоцерківської ОДПІ, платники податків сумлінно сплачують збір, розуміючи важливість цих коштів для наших військових.

Нагадуємо, платниками військового збору є фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України.

Зокрема, до таких доходів, крім заробітної плати інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться орендна плата, виграш в державну та недержавну грошову лотерею, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші доходи. Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Білоцерківська ОДПІ