Електронні проїзні квитки – в дії!

|  14. 03. 2017

Свою традиційну прес-конференцію для місцевих ЗМІ, яка відбулася 13 березня, міський голова Геннадій Дикий розпочав із приємної новини, яку вже, мабуть, помітили білоцерківці. З 11 березня у міських тролейбусах сплатити за проїзд можна за допомогою електронних квитків.

«За результатами двох днів ми здійснювали постійний моніторинг. Більшість жителів Білої Церкви активно відреагували на ці нововведення, користуючись як одноразовими, так і багаторазовими проїзними квитками. І зараз у місця продажу вже підвозять нові електронні проїзні квитки. Якщо купити проїзний квиток на місяць, вартість проїзду становитиме менше 2 грн, тоді як вартість одноразового квитка, якщо його купувати в кіоску – 2,50 грн, у тролейбусі – 3 грн. Білоцерківці обирають там де дешевше, і це нормально», - наголосив Геннадій Дикий.

Міський голова також зауважив, що впровадження цієї системи дало можливість лише не набагато підняти вартість проїзду, враховуючи значне підвищення вартості електроенергії (практично на 70%), здорожчання запчастин, підвищення мінімального рівня заробітної плати тощо. Нова система є особливо зручною для тих людей, які користуються тролейбусами щоденно.

«Біла Церква за вартістю квитка на електричний транспорт є унікальною, адже сьогодні в Україні таких цін – 1,7-1,8 грн за проїзд у тролейбусі ви не знайдете. Тому це позитивний момент, особливо для жителів нашого міста. У подальшому планується впроваджувати студентські квитки, потім – учнівські, за ними – безкоштовні проїзні для пенсіонерів: вони зможуть користуватися пільгами у повному обсязі. Коли ми будемо бачити кількість осіб, які користуються пільгами, ми зможемо робити відшкодування перевізникам. Це перший етап транспортної реформи. Надалі, з оновленням автобусного парку, будуть встановлені валідатори в автобусах всіх загальноміських маршрутів. Це зніме і ту проблему, коли водії відмовляються перевозити пільговиків», - наголосив Геннадій Дикий.

Ставлячи запитання, журналісти навели випадок, коли кондуктор не володів інформацією щодо користування електронними квитками та поцікавилися, як здійснюється контроль щодо оплати проїзду пасажирами.

«Усі без винятку контролери пройшли інструктаж і навчання, як користуватися електронними проїзними квитками. У перший же день, коли вони впроваджувалися, я дав доручення керівництву тролейбусного управління разом з кондукторами бути на маршрутах – задля того, аби вивчати, які складнощі виникають у зв’язку з користуванням електронними квитками та швидко усувати їх. У разі невдоволення люди телефонують, як правило, у виконком, але на сьогодні таких дзвінків практично немає», - відповів міський голова.

А для контролю за тим, щоб проїзд був оплачений, у кондукторів є спеціальний пристрій, за допомогою якого можна визначити, чи завалідував пасажир свій квиток, тобто чи сплатив за проїзд. На одноразових квитках під час валідації виставляється час і дата, що, відповідно, і дає змогу встановити факт сплати за проїзд.