Допомогти кожній дитині стати успішною, а отже, щасливою – ось основне завдання суспільства й держави

|  29. 08. 2017

29 серпня 2017 року за ініціативи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради та підтримки міської влади в приміщенні кінотеатру імені О.Довженка відбулася традиційна міська серпнева педагогічна конференція «Стратегічні пріоритети інноваційного розвитку освітньої галузі м. Біла Церква у 2017/2018 навчальному році».

Від імені міського голови Геннадія Дикого до освітян звернулася його заступник Ольга Настіна, яка привітала учасників конференції з початком навчального року, висловила вдячність за роботу й ентузіазм у великих та важливих для міста справах, побажала успіхів та подальших звершень.

«Будь-яка держава світу не зможе розвиватися, якщо осторонь завдань влади залишатимуться такі галузі, як освіта, культура та охорона здоров’я. Саме на них тримається увесь суспільний організаційний процес. Нова українська школа, про яку нині говорять дуже багато, неможлива без попередніх здобутків і багаторічної наполегливої праці. Ці результати свідчать про високі показники вашої роботи, вашу віру, сподівання, любов до своєї професії, до дітей, без яких не можна уявити майбутнього», - зазначила Ольга Настіна.

Під час заходу заступник міського голови нагородила 10 педагогічних працівників міста за вагомі здобутки в професійній діяльності почесними грамотами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради.

Відзнакою «За відданість справі» також було відзначено педагогів-пенсіонерів.

Під час конференції заступник начальника управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Вікторія Баранова зосередила увагу на реформах, що чекають галузь у новому 2017/2018 навчальному році, та підкреслила готовність освіти Білої Церкви працювати в умовах змін. Аналізуючи результати роботи навчальних закладів міста в минулому 2016/2017 навчальному році заступник начальника управління відзначила позитивні аспекти розвитку системи освіти міста, а саме: збереження мережі позашкільних навчальних закладів і збільшення місць у дошкільних навчальних закладах завдяки дошкільним підрозділам БНВК «ЗОШ № 13-ДНЗ» та новозбудованому БНВК «Казка» на Таращанському масиві, відкриття якого відбулося 17 серпня ц.р.; відсутність черг на зарахування дітей у дитячі садочки в Білі Церкві; досить успішні результати ЗНО-2017 випускників 11-х класів та високу результативність участі в учнівських предметних олімпіадах і різноманітних конкурсах; пріоритетність природничо-математичної освіти; стовідсоткове охопленій інклюзивним навчанням дітей з особливими освітніми потребами дошкільного і шкільного віку; фахову майстерність і високий професіоналізм педагогічної когорти Білої Церкви; ефективність функціонування міської моделі національно-патріотичного виховання; співпраця з вищими навчальними закладами та установами Національної академії педагогічних наук України; важливість профорієнтаційної роботи з дітьми та молоддю, збереження життя і здоров’я дітей, запобігання випадкам так званих «смертельних квестів» та ін.

Проте, незважаючи на традиційно високі результати освітян Білої Церкви, педагогічній громаді міста є над чим працювати. Нагальним завданням для навчальних закладів залишається створення безпечного освітнього простору та забезпечення психологічного і соціального супроводу дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та постраждали внаслідок антитерористичної операції. З цією метою управлінням освіти і науки спільно з Асоціацією батьківської громадськості та Міською радою учнівських депутатів третій рік поспіль оголошено благодійну акцію «Діти Білої Церкви – дітям Попасної», адже малечі Попаснянського району Луганської області необхідні до 1 Вересня канцтовари і книги для шкільних бібліотек.

Під час обговорення доповіді заступника начальника управління освіти і науки педагоги та науковці порушували питання реалізації нового державного стандарту в початковій школі з 2018 року та проблемні питання фінансування «нового освітнього простору», важливість реалізації компетентнісного підходу у викладанні навчальних предметів, необхідність профорієнтаційного спрямування дітей і молоді на здобутті робітничих й аграрних професій, необхідність для управлінських кадрів менеджерської підготовки тощо.

Підбиваючи підсумки конференції, заступник начальника управління освіти і науки Вікторія Баранова підкреслила, що в умовах євроінтеграції та децентралізації освітній простір необхідно будувати виключно на засадах рівного доступу до якісної освіти, особистісної орієнтації та компетентнішої спрямованості змісту освіти, а досягти цього можна лише спільними зусилля педагогів, міської влади та батьківської громадськості.

Під час заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих учасників АТО.

У заході взяли участь: голова міської організації профспілки працівників освіти і науки Валентин Чепурченко, педагогічні працівники дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, науково-педагогічні працівники вищих і професійно-технічних навчальних закладів, представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.

Фотографії до новини тут