Відбувся розгляд Статуту територіальної громади Білої Церкви комісією міської ради з питань регламенту та законності

|  13. 10. 2017

Статут – це мала конституція територіальної громади, яка визначає правовідносини у самій громаді та із зовнішнім середовищем.

Те що  жителям громади потрібен  саме такий документ, який буде  правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади і в ньому мають бути прописані  існуючі прогалини у законодавстві щодо питань організації місцевого самоврядування  без сумніву. А  найголовніше  це те, що в Статуті є можливість  деталізувати усі можливі форми участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення. А це – і порядок проведення загальних зборів громадян та організації громадських слухань; і порядок внесення на розгляд органу місцевого самоврядування місцевої ініціативи, проекту рішення; і порядок взаємодії з органами самоорганізації населення; і порядок проведення місцевого референдуму, громадської експертизи, консультацій з місцевими жителями тощо.

Громада Білої Церкви також хоче мати свій Статут, який враховуючи всі історичні та соціально-економічні особливості міста, дасть можливість білоцерківцям впливати на подальший його розвиток.

Робота по створенню Статуту територіальної громади міста Біла Церква була розпочата вже  більш як рік тому. Активні громадяни мали можливість вивчити його та внести свої пропозиції та зауваження.

І от 13 жовтня, під час засідання постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, оборонної роботи, запобігання корупції, сприяння  депутатській діяльності, етики та регламенту відбулося обговорення опрацювання внесених  від громадськості та депутатів  пропозицій та поправок до  проекту Статуту перед його винесенням на затвердження сесії ради.

Обговорення відбулося за участі членів авторського колективу, депутатів міської ради та представників громадськості.

Розпочинаючи обговорення керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Сергій Постівий зазначив: «Над розробкою Статуту  працювали члени робочої групи, експерти та консультанти, представники громадськості. Було проведено ряд фокус-груп, круглих столів та публічні обговорення, організовано прийом пропозицій від жителів Білої Церкви, які опрацьовано юристами. Сьогодні ми опрацюємо постатейно всі зауваження та пропозиції які надійшли».

Присутнім на засіданні було візуалізовано  порівняльну таблицю, в які містилися такі дані: початкова редакція Статуту, суб’єкт внесення поправок, які були озвучені на фокус-групах, громадських обговореннях та надійшли у письмовому вигляді; юридичні висновки та обґрунтування щодо врахування чи відхилення правки; остаточна редакція документу.

Депутати міської ради, члени громадськості детально опрацювали всі аргументи та підстави, які спиралися на законодавчі норми щодо внесених чи відхилених змін та знайшли конструктивні рішення.

Особлива увага була  акцентована на таких розділах як: участь членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, Положення про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання в місті Біла Церква; Положення про місцеві ініціативи в місті Біла Церква та про громадські слухання в місті Біла Церква; Порядок сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування міста Біла Церква та ін.

Остаточний проект Статут територіальної громади Білої Церкви буде винесено на затвердження Білоцерківською міською радою.

Ознайомитися із проектом Статуту, порівняльними таблицями та додатками можна на офіційному веб-сайті Білоцерківської міської ради за адресою:  http://bc-rada.gov.ua.