Для чого КП БМР «Білоцерківтепломережа» потрібні кошти безповоротної фінансової підтримки ?

|  27. 11. 2017

На останній сесії Білоцерківської міської ради депутатами не був підтриманий проект рішення про надання безповоротної фінансової підтримки КП БМР  «Білоцерківтепломережа» у розмірі 8 млн грн. Дане питання бурхливо обговорювалося як серед депутатів, так і серед жителів міста в соціальних мережах. Основне питання - на що дані кошти будуть спрямовані.

Щоб надати відповіді на ці та інші запитання, що стосуються  функціонування КП БМР «Білоцерківтепломережа», була проведена прес-конференція для представників міських засобів масової інформації, в якій взяв участь т.в.о директора- головний інженер підприємства Сергій Фурсенко.

Сергій Фурсенко: «З метою подальшого уникнення поширення недостовірної інформації хочу довести до відома білоцерківців соціальну важливість даного питання. Назву декілька важливих факторів, що спричинили його виникнення :

-  Держава закріпила забезпечення беззбитковості НАК «Нафтогаз Україна» у відповідному меморандумі між Україною та МВФ, надавши значні преференції цій компанії та поставивши її на щабель вище від теплопостачальних підприємств. В зв'язку з цим НАК «Нафтогаз» диктує свої умови, незважаючи на те, що підприємства теплопостачання не зі своєї вини не в змозі своєчасно сплачувати за спожитий природний газ. Зазвичай це пов'язано із неплатоспроможністю населення, невчасною сплатою держави різниці в тарифах за теплову енергію та постійну затримку виплати нарахованих пільг і субсидій, а також встановлення НКРЕКП економічно необґрунтованих тарифів, на чому хочу наголосити. Підприємство неодноразово зверталося до НКРЕКП з метою встановлення економічно обґрунтованих тарифів, але Нацкомісія їх не затвердила, незважаючи на те, що постійно зростає ціна на енергоносії, заробітна плата, вартість матеріалів тощо.

- Станом на 01.11.2017р. тільки заборгованість населення міста становила 42 млн грн, що в натуральних показниках, а саме - Гкал. складає 32 тис. Гкал (вартість 1Гкал – 1305,21 грн). Для порівняння, заборгованість станом на 01.11.2015 року становила 37 млн грн, що в натуральних показниках становить 56,6 тис. Гкал (тариф - 1 Гкал – 659,65 грн). Це свідчить про те, що навіть при зростанні цін на енергоносії та самого тарифу на теплову енергію, заборгованість за послугу централізованого теплопостачання в натуральну величину (в Гкал) суттєво зменшилась. Цей показник роботи підприємства з боржниками свідчить про позитивну тенденцію зменшення заборгованості.

Ще потрібно врахувати такий чинник: в 2017 році опалювальний період розпочався 22-23 жовтня. За теплову енергію, отриману в жовтні, мешканці сплачують до 20 числа наступного місяця, а як показує практика - до кінця наступного місяця, і рівень оплати на кінець місяця становить приблизно 85%. Таким чином, послуга з теплопостачання, надана в листопаді, буде оплачена споживачами до кінця грудня 2017 року, а за газ для надання послуги у грудні потрібно сплатити до кінця листопада. Це ще один важливий чинник дефіциту коштів для отримання номінації від НАК «Нафтогазу».

- Станом на 1 листопада 2017 року підприємство заборгувало НАК «Нафтогаз України» за спожитий природний газ в 2017 році із врахування попередніх періодів 191 млн грн (станом на 01.04.2017р. було 264 млн грн, тобто заборгованість в міжопалювальний період зменшилась на 73 млн грн.). Це свідчить про те, що підприємство активно працює з боржниками, та є позитивна динаміка у зменшенні заборгованості.

При цьому хочу зазначити, що на сьогодні заборгованість держави перед КП «БЦТМ» по різниці в тарифах становить 87 млн грн за 2016 рік; 19 млн грн за 2015 рік (з яких 11 млн грн проведено взаємозаліком лише у листопаді 2017 року). Заборгованість по пільгах і субсидіях за 2017 рік - 21 млн грн».

Т.в.о директора- головний інженер підприємства Сергій Фурсенко акцентував увагу, що наразі «Білоцерківтепломережа» має провести розрахунок з НАК «Нафтогаз України» та вийти на рівень оплати 90% для того, щоб отримати ліміт (номінацію) на грудень 2017 року. Це вимога Договору на надання послуги газопостачання та Постанови Кабміну №187 від 22.03.2017 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу». В  п.12  даного документу передбачено, що станом на 23 число та до кінця місяця КП повинно вийти на рівень оплати за газ 90%.

«Як висновок з вищенаведеної інформації - не виключена можливість, що без фінансової підтримки міста підприємство залишиться без лімітів на природний газ і - або не отримає газу взагалі, або отримає дуже невеликий об’єм, що автоматично призведе бо пониження температури  теплоносія, який подається», - наголосив Сергій Фурсенко та звернувся до депутатів підтримати рішення про надання безповоротної фінансової підтримки КП на  наступній сесії міської ради.

В  ході прес-конференції  було надано відповіді на питання журналістів, що стосувалися знаходження шляхів вирішення даного питання; тарифоутворення за теплопостачання; проведення комунальним підприємством заходів щодо реконструкції мереж, аби понизити рівень втрат теплоносія; загального функціонування «Білоцерківтепломережі» та ін.