32 удари трагічного дзвону

|  26. 04. 2018

26 квітня до 32-ої річниці Чорнобильської трагедії у Білій Церкві, біля пам’ятника «Чорнобильський дзвін», відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів. Заходи відбулися за участю ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, представників влади, громадських організацій та жителів міста.

Аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, яка відбулася у ніч на 26 квітня 1986 року - найбільша техногенна катастрофа сторіччя. День Чорнобильської трагедії став «чорним» для сотень тисяч людей, які втратили свої домівки, а найголовніше – втратили своє здоров`я та життя своїх рідних і близьких. Викид радіоактивних речовин викликав важке радіоактивне зараження не тільки території України, але і всієї Європи.

Виступаючи перед присутніми, міський голова Геннадій Дикий відмітив: «На Білу Церкву тоді припала велика відповідальність – врятувати майбутнє України ліквідувавши  цю страшну катастрофу. Адже наше місто – найбільше у Київській області, а це означає, що дуже багато містян тоді було направлено до Чорнобиля, щоб боротися зі стихією не на життя, а на смерть. Ви пожертвували здоров’ям, а дехто і життям, завдяки тому, щоб ми зараз з вами були тут, а наші діти були живі та здорові. Низький Вам уклін».

У ході заходу також виступили: народний депутат України Хвича Мепарішвілі, голова Білоцерківської міської громадської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Тамара Копачевська, голова Білоцерківської міської громадської організації «Ветерани Чорнобиля» Микола Гаган, голова Білоцерківської міської громадської організації «Ліквідатори Чорнобиля» Михайло Романиця, голова Адміністративної служби Білоцерківської єпархії Української православної церкви протоієрей Валерій Яблонський.

У рамках заходу Благочинним Білоцерківського району Української православної Церкви Київського Патріархату протоієреєм Миколою Гопайничем був проведений молебень по тим, хто загинув унаслідок катастрофи.

Зробити 32 удари трагічного дзвону вповноважили: начальника караулу 1-ї державної рятувальної частини, старшого лейтенанта Олександра Мазура, членів Білоцерківської міської громадської організації «Ветерани Чорнобиля» - Галину Зінченко та Ганну Смирну, члена Білоцерківської міської громадської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Михайла Красуля, члена громадської організації «Ветерани, ветерани війни, ліквідатори, учасники бойових дій органів внутрішніх справ» Юрія Хілько, члена громадської організації «Ліквідатори Чорнобиля» Валерія Березовського.

Міський голова Геннадій Дикий, народний депутат України Хвича Мепарішвілі, начальник Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Київській області Геннадій Мельниченко, депутати та члени виконавчого комітету міської ради, ліквідатори та небайдужі білоцерківці поклали квіти до пам’ятника борцям із Чорнобильським лихом та вшанували хвилиною мовчання тих, хто від нього загинув.

Цього ж дня у міському Будинку органної та камерної музики відбувся концерт для ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Свої кращі виступи присутнім дарували: заслужена артистка України Тетяна Орлова, юні артисти – вихованці шкіл-мистецтва м. Біла Церква.

У заході взяли участь: секретар міської ради Вадим Кошель, депутати міської ради Борис Смуток та Сергій Наконечний, начальник управління освіти та науки міської ради Юрій Петрик, керівники підприємств, організацій та установ м. Біла Церква, духовенства, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС та члени їх родин, учні загальноосвітніх закладів міста, представники громадськості,журналісти місцевих ЗМІ та ін.

Фотографії до новини: тут