Обстеження річки Рось

|  27. 06. 2018

У 1960-1990-ті рр. береги Росі в Білій Церкві були місцем масового відпочинку. Чиста, прозора вода, помірна течія річки, пейзажі, радонові водолікарні — все це приваблювало до Білої Церкви численних відпочивальників.

Проте, на жаль, показники досліджень річкової води протягом останніх десятиліть свідчать про її інтенсивне забруднення. На місцевому рівні стримати ситуацію з постійним погіршенням якості води можна. Розчищення берегу від замулення і рослинності забезпечить більший протік води та оновить джерела, а боротьба з несанкціонованими скидами зменшить штучне забруднення.

25 та 26 червня ц.р. відбулося виїзне засідання комісії з питань виявлення та ліквідації несанкціонованих приєднань та викидів стоків громадянами та організаціями до мережі зливової каналізації та безпосередньо у водні об'єкти міста. Як зазначила заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Альона Колотницька, метою комісії - було обстеження берегової зони річки та пошуку джерел забруднень, перевірка звернень громадян щодо виявлених ними скидів. Також, було заплановано визначити найбільш проблемні ділянки річки і розробити план розчищення берегів від рослинності

За результатами лабораторних досліджень проведених 21-24.05.2018 річкова вода з місць відпочинку населення в районі Центрального пляжу та мікрорайону «Вокзальна» не відповідає гігієнічним нормативам. Причина – перевищення норми за мікробіологічними показниками індексу лактозо-позитивної кишкової палички. Причому її кількість на Центральному пляжі у 18 разів більша, ніж вверх по течії на пляжі в районі Вокзальної. Однією з причин можуть бути скиди нечистот у річку.

Комісією було обстежено берегову зону річки Рось від переливної дамби в центрі міста до Палієвої гори. Виявлення джерел забруднення ускладнює густа рослинність. Крім того, вихід трубопроводів може знаходитись нижче лінії води і їх можна виявити лише під час розчищення берегової лінії, або за допомогою водолазів.

Тож, звертаємось до жителів. Якщо вам відомо про факти приєднання каналізації окремих домоволодінь чи організацій до дощової каналізації, або якщо ви помітили скид води з неприродним запахом чи кольором в річку, просимо повідомляти Центр оперативного реагування за телефоном: (067) (099) (063) 310-77-55. Кожне повідомлення буде перевірено.

Також, на березі річки заборонено мити автомобілі, згідно з законодавством за це може бути накладено штраф. Про такі випадки необхідно повідомляти в поліцію.

Робота комісії триватиме і надалі. Але кожен з нас має усвідомити, що значна частина проблем щодо забруднення річки – це наслідки діяльності людини. Тож, будьмо відповідальними, щоб передати нащадкам нашу Рось чистою.

Фотографії до новини: тут