Відбулося засідання 74 сесії Білоцерківської міської ради

|  04. 07. 2025

03 липня відбулося засідання позачергової 74 сесії Білоцерківської міської ради VІІІ скликання, яке провів секретар міської ради Володимир Вовкотруб.

На розгляд було винесено майже 190 питань порядку денного.

Виступи депутатів

Перед початком розгляду проєктів рішень з декількома питаннями виступила депутат Ольга Нагорна.

Зокрема, депутат підняла питання щодо належного функціонування найпростіших укриттів у багатоквартирних будинках громади, наголосивши, що остання атака ворога на наше місто показала недоліки за певними адресами: відсутність належної кількості лавок, погане провітрювання приміщень тощо. Також певні укриття виявилися зачиненими. Тому звернулася із проханням вжити відповідних заходів, зауваживши, що спеціальна комісія, яка контролює функціонування укриттів, готова до роботи. 

Коментуючи підняте питання, секретар міської ради Володимир Вовкотруб зауважив, що дійсно атака на місто 23 червня ц.р. виявила певні недоліки, а головне те, що більшість жителів навіть не знали, де знаходяться укриття поблизу. Після цієї масованої атаки місцевою владою було промоніторено соціальні мережі, аби виявити скарги громадян щодо найпростіших укриттів. Ще раз було опубліковано роз’яснення для мешканців, яким нагадали про розміщену на офіційному вебсайті онлайн-карту укриттів та рекомендували громадянам, які не цікавилися раніше, де є укриття поблизу, – з’ясувати це у час, коли немає тривоги та прокласти маршрут до нього. Володимир Григорович підкреслив, що робота щодо налагодження належного функціонування укриттів, на які були скарги, обов’язково буде проведена.

Ще одне питання, яке підняла депутат Ольга Нагорна, стосувалося використання правоохоронними органами камер спостереження, розміщених у громаді в рамках Програми Безпечне місто, у пошуках зниклих громадян.

Питання щодо підтримки обороноздатності нашої країни, захисту населення від надзвичайних ситуацій та безпеки громадян

Традиційно першим, у закритому режимі, було розглянуто блок питань щодо підвищення обороноздатності нашої країни:

-внесені зміни до Програми з надання фінансової допомоги військовим частинам та органам військового управління Збройних сил України на 2025 рік, затвердженої рішенням Білоцерківської міської ради від 27 лютого 2025 року №6930-70-VIII;

- внесенні зміни до Програми національного спротиву Білоцерківської міської територіальної громади на 2025 рік, затвердженої рішенням Білоцерківської міської ради від 24 грудня 2024 року №6687-66-VIII;

-внесенні зміни до рішення Білоцерківської міської ради від 28 грудня 2022 року №3401-36-VIII «Про затвердження Цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального та воєнного характеру Білоцерківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки».

Додаткове заохочення кращих випускників

З метою забезпечення рівних умов відзначення учнів закладів освіти Білоцерківської громади та підтримки обдарованої молоді були внесені зміни до Програми розвитку системи освіти БМТГ на 2021-2025 роки.

Зокрема розділ Програми «Обдарована дитина» доповнено позицією, яка дозволить відзначати грошовою винагородою випускників, які отримали 200 балів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з базових дисциплін не тільки із комунальних закладів загальної середньої освіти, а й із шкіл приватної та корпоративної форм власності.

Ще один пункт було ухвалено  на виконання пропозиції депутатів – для  випускників 11 (12) класів закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності Білоцерківської громади за високі успіхи в навчанні відповідно до свідоцтв про повну загальну середню освіту з відзнакою будуть виготовляти  та/або купувати медалі зі стрічками.

Про ремонти в лікарнях  читати тут

Щодо ремонту ліфтового господарства

  Під час засідання також були внесенні зміни до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства БМТГ  на 2025-2027 роки. Метою змін була необхідність упорядкування заходів Програми. Мова йде про напрямок капітального ремонту ліфтового господарства. У програмі буде прописано можливість проводити як їх реконструкцію, так і модернізацію. Ці зміни мають на меті вжиття заходів, які дозволять продовжити термін експлуатації ліфтів  у багатоквартирних будинках.

Оплата праці для працівників комунальних установ, які надають соціальні послуги, – має бути гідною

Ще одне звернення, яке підтримали депутати  міської ради стосувалося перегляду та підвищення заробітної плати, для працівників комунальних установ які надають соціальні послуги.

Ініціатором звернення була депутат міськради Ірина Дога, яка є директором Територіального центру надання соціальних послуг ім. Петера Новотні. Документ буде направлено до Міністерства соціальної політики України, Верховної Ради України, Президента України.

У зверненні йдеться, що комунальні установи нашої громади щодня надають соціальні послуги найвразливішим верствам населення. Це – важка, емоційно та фізично виснажлива праця, що вимагає самовідданості, відповідальності та людяності.  Незважаючи на значущість цієї роботи, рівень оплати праці залишається критично низьким. По Єдиній тарифній сітці посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду становить лише 3 195 грн, що не дозволяє забезпечити навіть базові потреби життя працівників. Це безпосередньо призводить до: втрати кадрів, неможливості залучити нових спеціалістів, професійного вигорання діючих працівників, зниження якості надання соціальних послуг.

Як зауважила Ірина Дога, через неприйнятний рівень оплати праці у соціальній установі масово звільняються працівники. Центр зайнятості регулярно направляє кандидатів у Терцентр, але через малу заробітну плату люди відмовляються. Через це підопічні установи можуть залишилася без обслуговування. Тож звернення містить прохання до Міністерства соціальної політики України, Верховної Ради України та Президента України переглянути та підвищити заробітну плату, а саме розмір посадового окладу 1 тарифного розряду за Єдиною тарифною сіткою для працівників комунальних установ, які надають соціальні послуги на рівень мінімальної заробітної плати. А також забезпечити фінансування для відповідного збільшення фонду оплати праці.

Мораторій на експорт лісу-кругляку за кордон має бути продовжено

Депутати міської ради вирішили звернутися до Президента України та  Верховної Ради України щодо підтримки проєкту Закону України№ 13223 від 29 квітня 2025 року «Про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо продовження строку мораторію експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді терміном на 10 років.

Ініціатором звернення виступив депутат міської ради Андрій Король. У зверненні зазначається, що ліс – це стратегічний державний ресурс, який сьогодні використовується не лише в економіці, але й для потреб Сил оборони, інфраструктури, логістики та життєзабезпечення громад. Протягом багатьох років неконтрольована вирубка лісів, вивезення лісу у вигляді необробленої деревини завдало непоправної шкоди економічному та екологічному стану території України. У 2015 році був прийнятий ЗУ  № 325-VIII, яким було запроваджено мораторій на експорт лісу-кругляку за кордон протягом 10 років.  У листопаді 2025 року термін дії цього Закону закінчується.

Закінчення дії мораторію неминуче призведе до масового вивезення необробленої деревини за кордон, закриття сотень малих і середніх підприємств деревообробної галузі, втрати тисяч робочих місць, недонадходжень до місцевих бюджетів, в першу чергу сільських громад мільярдів гривень.

Тож депутати БМР звернулися щодо підтримки проєкту Закону України № 13223 від 29 квітня 2025 року «Про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо продовження строку мораторію експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді» терміном на 10 років. Даний законопроект спрямований на захист національних економічних інтересів і гарантуватиме раціональне та ефективне використання лісових ресурсів України.

 

Звіт тимчасової контрольної комісії БМР щодо виділення та забудови окремих земельних ділянок читати тут

Уточнено бюджет громади

У ході засідання депутати внесли зміни до бюджету Білоцерківської міської територіальної громади на 2025 рік.

Так, за рахунок субвенції з державного бюджету виділено кошти на виплату грошової компенсації за житло  військовослужбовцям з інвалідністю у сумі 59,0 млн грн.

За рахунок перевиконання доходної частини бюджету на заходи Програми підтримки Захисників та Захисниць, Програми «Турбота», Програми з обстеження будівель, пошкоджених внаслідок бойових дій – виділено 16,4 млн грн.

Ці кошти спрямують на:

  • одноразову адресну допомогу особам за зруйноване жило;
  • виплати призваним по мобілізації;
  • виплати військовослужбовцям за проведені складні хірургічні операції;
  •  на санаторно-курортне лікування дітей загиблих воїнів;
  • на обстеження пошкодженого під час російських атак житла.

 

На утримання бюджетних галузей буде спрямовано 3,5 млн грн. Мова йде про доплати педагогічним працівникам, підготовку навчальних установ до нового навчального року тощо.

Виділено субвенцію з бюджету нашої громади Вишгородському районному бюджету  на заходи  програми територіальної оборони у сумі 3 млн грн.

Крім того, для департаменту житлово-комунального господарства на поточний ремонт зливової каналізації буде спрямовано 2 млн грн.

Інші питання, розглянуті у ході засідання:

-скориговано Програму сприяння соціальному становленню, розвитку та національно-патріотичному вихованню дітей, підлітків і молоді, підтримки сім’ї на 2025-2027 роки, затвердженої рішенням Білоцерківської міської ради від 28 листопада 2024 року № 6498-65-VIIІ внісши певні технічні зміни;

-з метою забезпечення безперебійної та ефективної роботи програмного комплексу геоінформаційної системи (ГІС) земельного кадастру, що експлуатується в управлінні регулювання земельних відносин Білоцерківської міської ради, депутатами було внесено зміни до Програми розвитку земельних відносин БМТГ на 2024-2026 роки, затвердженої рішенням БМР від 30.11.2023 р. № 4832-47-VIІI;

-погоджено Технологічний регламент експлуатації об'єктів водопостачання та водовідведення комунального підприємства Білоцерківської міської ради "Комунальник";

-затверджені інформаційні та технологічні картки адміністративних послуг, що надаються через Центр надання адміністративних послуг при Білоцерківській міській раді щодо відключення споживачів від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води;

-затверджено Порядок обліку  житла, призначеного для тимчасового проживання, та надання такого житла внутрішньо переміщеним особам та іншим категоріям соціально незахищених верств населення для їх тимчасового проживання;

- визначено величину опосередкованої вартості найму (оренди) житла в Білоцерківській міській територіальній громаді за ІІ квартал 2025 року, яка становитиме 975,77 грн;

-визначено КЗ БМР «Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» балансоутримувачем майна - дитячих майданчиків, що знаходяться біля житлових будинків за адресами: вул. П. Калнишевського, 13; вул. Полковника Коновальця, 31;

-внесенні зміни до Програми надання безповоротної фінансової підтримки КП БМР «Світанок» на 2025 рік,  затвердженої рішенням БМР від 24 грудня 2024 року № 6700-66-VIII та  надано відповідну фінансову підтримку;

- прийнято рішення про безоплатну передачу з балансу управління соціального захисту населення БМР на баланс КЗ БМР «Ветеранський простір» майна. Мова  йде про приміщення, де знаходиться Ветеранський простір, оргтехніку, меблі та ін.;

- розглянуто низку майнових, земельних та інших питань, з яких були прийняті відповідні рішення.

Фото