Азартні ігри – це лише розвага

Дата : 
2024-07-03

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей зазначала, що азартні ігри – це не спосіб заробити гроші, а лише вид розваги.

Так, сучасний ринок азартних розваг є різноманітним: гра в казино, ставки на спортивні події, гральні автомати та азартні ігри в Інтернеті.

Разом з тим, головна особливість азартних ігор полягає в тому, що результат визначається випадково, і гравці не впливають на нього. Саме цей елемент ризику та невизначеності дає грі особливого інтересу.

Однак, гра може перетворитися на проблему, якщо постійно ризикувати великими сумами та багато часу витрачати на неї.

Крім того, залежність від азартних ігор може мати серйозні фізичні, психологічні та соціальні наслідки.

Проте, розрізнити ігрову залежність від звичайної захопленості вкрай складно, оскільки багатьом властива схильність до азарту.

Так, ігрова залежність, також відома як лудоманія, є патологічним станом, коли особа втрачає контроль над своєю поведінкою під час гри. Пристрасть до ігор було офіційно визнано Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я психічним розладом, а таке поняття як «ігровий розлад» включено до 11-го видання нормативного документа «Міжнародна статистична класифікація хвороб».

Щоб убезпечити своїх близьких від хвороби слід звертати увагу на поведінку, що може свідчити про втрату контролю: збільшення інтенсивності та частоти гри, зміну інтересів, фізичного та емоційного стану, сприйняття реальності.

Однак, важливо розуміти, що наявність будь-яких із зазначених ознак не встановлює медичного діагнозу ігрової залежності (тільки лікар може визначити наявність проблеми та встановити діагноз).

Залежність від азартних ігор має серйозні наслідки, такі як  програш великих сум грошей, зростання боргів, депресія, тривога, роздратованість, втрата соціальних зв’язків, довіри у стосунках з рідними, недостатня фізична активність та постійне навантаження нервової системи призводить до зниження імунітету, погіршення стану здоров’я.

Для отримання інформації щодо медичної допомоги стосовно ігрової залежності необхідно звернутися до будь-якого закладу охорони здоров’я за місцем фактичного проживання.

Увесь перелік закладів охорони здоров’я, які надають медичні послуги особам з ігровою залежністю, можна знайти на сайті Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей у розділі «Ігрова залежність».

Крім того, для отримання безоплатної правничої допомоги необхідно звернутися за єдиним номером контакт- центру системи безоплатної правничої допомоги – 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів) або безпосередньо до найближчого бюро правничої допомоги.

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей застерігає: «Самоконтроль та свідоме ставлення до азартних ігор можуть допомогти Вам вберегти себе від ігрової залежності».

Детальніше