Герої серед нас

Ми живемо у часи великих змін, а такі часи формують історію і створюють новітніх Героїв.

Білоцерківська громада споконвічно була центром історичних подій та колискою лицарської звитяги. І сьогодення - не виключення.

Інколи ми навіть не здогадуємось, що незнайомий чоловік на сусідньому сидінні тролейбуса - справжній Герой, завдяки якому було знищено безліч ворогів або врятовано тисячі життів українців. Саме про таких військових, наших земляків, які є уособленням військової доблесті та честі, ми будемо інформувати у цій рубриці.

Єлькін Олег

Молодший сержант Олег ЄЛЬКІН - житель міста Біла Церква, колишній військовослужбовець 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.

З листопада 2020 року до серпня 2021 року виконував службові (бойові) завдання під час проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.

З 24 лютого 2022 року до 2 червня 2022 року виконував службові (бойові) завдання з оборони міста Київ, за що був нагороджений державною нагородою України - орденом «За мужність» III ступеня (Указ Президента України від 26.03.22 №175/2022).

Із 3 червня 2022 року до 8 серпня 2022 року виконував службові (бойові) завдання на території Донецької та Луганської областей.

За період військової служби брав участь у боях під населеними пунктами Авдіївка, Київ, Ізюм, Бахмут, проявляючи при цьому відвагу та мужність, ризикуючи власним життям.

8 серпня 2022 року внаслідок обстрілу противником з БМ-21 «Град» молодший сержант Олег ЄЛЬКІН отримав мінно-вибухову травму, осколкове поранення голови, вогнепальне осколкове поранення та множинні переломи правої стопи. Завдяки своєму професіоналізму та бойовому вишколу, будучи пораненим, зумів завести САУ 2С3М та вивезти з-під обстрілу екіпаж. Це дало змогу зберегти життя екіпажу та техніку.

З честю виконав поставлену бойову задачу!

Лукавенко Сергій

Старший лейтенант,начальник зенітної ракетної обслуги 1129 зенітного ракетного Білоцерківського полку

Лукавенко Сергій народився в місті Біла Церква. З першого дня повномасштабної російсько-української війни взяв до рук зброю та вступив до лав 1129 зенітного ракетного Білоцерківського полку.

З 7 грудня 2022 року по теперішній час постійно очолює виїзди на бойове чергування мобільно-вогневої групи та здійснює управління ведення бойової роботи зенітної ракетної обслуги на території Донецької області.

Найбільшою мотивацією для старшого лейтенанта Сергія Лукавенко є те, що завдяки його роботі ворожі БпЛА не досягають своїх цілей!

Під час виконання бойових завдань зенітною ракетною обслугою під його керівництвом, було знищено 32 ворожих повітряних цілі, що не дозволило противнику здійснити повітряну розвідку та корегування ворожої артилерії для ураження позицій ЗСУ.

Своїми героїчними діями старший лейтенант Сергій Лукавенко  наближає нашу спільну перемогу та надихає побратимів для якісного виконання поставлених завдань.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі нагороджений державною нагородою України орденом «За мужність» III ступеня (Указ Президента України від 19.07.2023 № 440/2023) та почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Хрест Військова честь» (Головнокомандувача Збройних Сил України від 28.08.2023 № 1971).