Служба у справах дітей Білоцерківської міської ради інформує

Дата :
2013-04-17

17 квітня 2013 року за головування заступника міського голови Миколи Анатолійовича Антонюка відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради, на якому було розглянуто 20 питань, що стосуються захисту прав та інтересів дітей. Зокрема, розглянуто 10 питань про відчуження нерухомого майна, право власності на яке або право  користування яким мають діти.

Згідно з рекомендаціями комісії 8 дітей отримають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі вони будуть влаштовані в сімейні форми виховання: 1 дитина – в новостворену в місті прийомну сім’ю, 7 – під опіку та піклування близьких родичів.

Занепокоює те, що останнім часом збільшилася кількість звернень громадян з питань позбавлення батьківських прав. Зокрема, на цьому засіданні комісії було заслухано 5 таких справ. 4 заяви було задоволено. Підставами позбавлення батьківських прав 3 батьків і однієї горе-матері стало їх злісне ухилення від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню та матеріальному забезпеченню дітей.

Розглянута 1 заява про перевірку цільового витрачання аліментів.

Особливо зацікавлено обговорювалося питання про передачу дитини, позбавленої батьківського піклування, із дитячого будинку на постійне місце проживання до матері та про повернення батькам 2 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, із центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Злагода».

Насамкінець було обговорено проект змін до міської комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми й  розвитку соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді й профілактики негативних явищ у дитячому середовищі «Назустріч дітям» на 2009-2017 роки, зокрема її новий розділ «Забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа».

За результати розгляду справ на засіданні комісії службою у справах дітей підготовлено 8 проектів рішень, які будуть розглянуті на черговому засіданні виконавчого комітету Білоцерківської міської ради.