Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради інформує

Дата :
2013-07-05

Про підвищення пенсійного віку зараз не йдеться

Пенсійна реформа продовжує викликати у суспільстві підвищений інтерес. Нажаль, вона не змогла вирішити багато питань, зокрема «зрівнялівку». Проте сьогодні треба зосередитися на удосконаленні пенсійної системи. Цей процес має відбуватися комплексно, з урахуванням як громадської думки, так і об’єктивних економічних умов. Спеціально для цього при Міністерстві соціальної політики України створено робочу групу з науковців, експертів, фахівців Міністерства та Пенсійного фонду.

Ця робоча група працює над осучасненням пенсійних виплат, запровадженням другого рівня накопичувальної пенсійної системи, а також питанням пенсійного віку.

Напрацьовуючи пропозиції, фахівці, в першу чергу, зважають на їхню економічну доцільність, оскільки пенсійна реформа має відповідати не тільки очікуванням громадян, а й об’єктивним економічним умовам. До речі, про підвищення пенсійного віку у цих пропозиціях, як не йдеться й про скасування пенсійної реформи, оскільки для її реалізації було ухвалено багато законодавчих змін.

На шляху удосконалення пенсійної системи питання пенсійного віку  важливе, але не основне. Велика і серйозна робота сьогодні проводиться  за іншими напрямками.

14 травня 2013 року Верховною Радою ухвалена низка змін до пенсійного законодавства,  які торкаються різних категорій громадян.

Так жінкам до  страхового стажу зараховуватимуть перебування у відпустці по вагітності та пологах. Ця норма стосується дуже багатьох жінок, тому її важко недооцінити. Окрім того,  цими ж змінами був виключений із заробітку для обчислення пенсії період отримання допомоги по безробіттю, що дозволить  деяким громадянам збільшити її розмір до 5%.

Сьогодні немає жодних передумов для того, щоб говорити про можливість перебоїв із виплати пенсій. Навпаки, є всі підстави говорити про те, що пенсії виплачуватимуться вчасно та в повному обсязі.

Заступник начальника управління                                                             Т.О. Велігорська