Додержання вимог Закону України “Про оренду державного та комунального майна”

Дата :
2013-09-26

Прокуратурою міста розпочато перевірку в порядку нагляду за додержанням вимог Закону України “Про оренду державного та комунального майна” в діяльності відділу комунальної власності та концесії Білоцерківської міської ради, в частині ефективності використання комунального майна.

На даний час перевіркою встановлено, що рядом недобросовісних суб’єктів господарювання міста (в тому числі громадські та релігійні організації для яких встановлений мінімальний розмір орендної плати), грубо порушуючи наведені вимоги Закону України “Про оренду державного та комунального майна” та ігноруючи істотні умови договору оренди нерухомого комунального майна, без узгодження з орендарем - Відділом комунальної власності, передають орендоване ними майно, що перебуває в комунальні власності м. Біла Церква в суборенду та уникають сплати до міського бюджету різниці вартості суборенди.

Також, мають місце факти приховування суб’єктами господарювання реальної мети оренди нежитлових приміщень, з метою зменшення вартості щомісячної орендної плати коштів до міського бюджету.

Крім цього, встановлено що більшість орендарів сплачуючи мінімальну орендну плату, чи взагалі її не сплачуючи, фактично його не використовують, воно пустує, знаходиться в занедбаному стані, як наслідок руйнується.

На даний час перевірка не завершена. Про остаточний її результат та прийняте рішення, буде інформовано додатково.

Прокурор міста Біла Церква
                      старший  радник юстиції                                                                  Мельник Г.І.