Традиційна прес-конференція міського голови

|  11. 01. 2017

11 січня відбулася традиційна прес-конференція міського голови Геннадія Дикого для представників  міських ЗМІ, під час якої він поінформував про заходи, які проводить міська влада щодо забезпечення життєдіяльності Білої Церкви та надав відповіді на питання, що надіслали журналісти раніше. 

Про події, що сталися в місті під час Новорічних свят

Під час прес-конференції міський голова Геннадій Дикий привітав жителів міста з Новим 2017 роком та Різдвом Христовим. Відмітив, що Новорічні свята в  місті Біла Церква пройшли відносно спокійно, без суттєвих правопорушень.

«На жаль, 08 січня ц.р. за адресою: Сквирське шосе, 29 на - на другому поверсі адміністративної будівлі одного з підприємств відбулося загорання. Причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки, під час експлуатації пічного обладнання. Пожежна служба міста швидко відреагувала на даний випадок та ліквідувала вогнище пожежі», - сказав міський голова.

 Геннадій Дикий зауважив, що більшість підприємств міста перейшли на  альтернативні види палива, і для попередження виникнення пожежної небезпеки, працівникам, що здійснюють безпосереднє обслуговування опалювального обладнання на таких  підприємствах, необхідно пройти обов’язкове навчання з техніки протипожежної безпеки. Відповідні інструктажі та навчання дозволить належно дотримувати техніку безпеки з експлуатації  даного опалювального обладнання та попередити виникнення надзвичайних ситуацій.

 « Також 09 січня ц.р., близько півночі, по вул.Героїв Крут, 83, на п’ятому поверсі 9-типоверхового будинку малосімейного типу відбулося загорання коридору. Ймовірна причина – необережне поводження з вогнем невстановленою особою», - відмітив міський голова.

 В ході прес-конференції Геннадій Дикий подякував пожежникам, які швидко відреагували на дану ситуацію, евакуювали  15 осіб, в тому числі одне немовля.

 «За одну добу після пожежі було оновлено електропостачання і, найближчим часом силами ЖЕКу буде проведено ремонт і відновлення постраждалого приміщення», - наголосив міський голова.

 Геннадій Дикий під час прес-конференції зауважив, що аналізуючи випадки загорання в будинках малосімейного типу ним було створено комісію, яка буде проводити огляд вищезазначених будинків по всьому місту. Всі захаращені проходи до шляхів евакуації в даних будинках буде вибито та розчищено.

 Про очищення снігу на дорогах міста

На прес-конференції міський голова Геннадій Дикий зауважив, що на початку цього року були сильні різдвяні морози та випала велика кількість опадів, які йшли п`ять діб підряд.

Міською владою  виконувався ряд заходів по очищенню вуличної мережі від снігу. Так, для прибирання снігового покриву на дорогах Білої Церкви було задіяно 32 одиниці техніки та 417 прибиральників.

Геннадій Дикий відмітив, що  житлово-експлуатаційними конторами для очистки тротуарів - задіяні 7 одиниць техніки, а саме малогабаритні трактори, обладнані розкидувачами піщано-соляної суміші. Всього протягом 06-10 січня ц.р. використано - 490 т піщано-соляної суміші (очищено близько 250 км доріг та 230 км прибудинкових територій).

В ході прес-конференції міський голова зауважив, що очищення від снігу основних доріг міста відбувається вночі, коли на дорогах менше приватного та громадського транспорту, а другорядні дороги та прибудинкові території розчищаються вдень.

«В денний час очищення дороги від снігового покриву є неефективним, так як містом пересувається велика кількість населення, приватного та громадського транспорту, що в свою чергу створює незручності як для водіїв очищувальної техніки, так і для самих білоцерківців та гостей міста.

Снігоприбиральна техніка працює щоночі з 22.00 до 05 години ранку. Всі комунальні служби і підприємства міста повністю справляються з покладеними на них обов'язками. В місті Біла Церква весь громадський транспорт ходить безперебійно і без суттєвих затримок », - сказав Геннадій Дикий.

Про підвищення тарифів на проїзд в маршрутних транспортних засобах 

В ході прес-конференції міський голова Геннадій Дикий зупинився на питанні підвищення тарифів за проїзд в громадському транспорті.

«Вчора на засіданні виконавчого комітету міської ради було прийнято рішення щодо затвердження тарифу на проїзд в маршрутних таксі загального користування до 4 грн. Цей регуляторний акт пройшов всі процедури оприлюднення, слухання та громадського обговорення.

Причинами підняття вищезазначених тарифів є збільшення вартості палива і мастил та підвищення вартості запасних частин до транспортних засобів, які в переважній більшості є іноземного походження та прямо залежать від курсу долара США, а також  підняття мінімальної заробітної плати в Україні з 01.01.2017 року», - відмітив Геннадій Дикий.

Міський голова наголосив, що було проведено моніторинг та аналіз тарифів на перевезення в ряді міст України і встановлено, що тариф 4 гривні) є  среднім  у порівнянні з іншими містами.

Також, Геннадій Дикий запросив всіх присутніх сьогодні 11 січня об 14.00 годин на громадські слухання щодо обговорення тарифів на проїзд в міському електричному транспорті.

«Ми плануємо підняття тарифів на проїзд в електричному транспорті лише тоді, коли буде впроваджена система валідації. Вартість одноразового проїзду планується встановлюватися в розмірі 3 грн, а для постійних користувачів вартість проїздного становитиме від 1,50 грн. до 2 грн. Для пільгових категорій громадян проїзд  так і залишиться безкоштовний.

Однією з причин  підвищення тарифів на проїзд в електричному транспорті є й підняття тарифів на електроенергію для КП БМР «Тролейбусне управління» з 01.01.2017 року на 85 %», - сказав міський голова.

Серед питань, що надійшли від журналістів були такі: 

- 20 грудня 2016 року був знижений тариф на електроенергію для промисловості в середньому на 15%. Чи можуть білоцерківці у такому разі очікувати зниження тарифу на послуги "Білоцерківводи" або хоча б сподіватися на те, що тариф не буде підвищений на 20%, як це анонсував концесіонер на 2017 рік, адже за висновками Білоцерківводи, найбільш і їх витрати припадають саме на сплату послуг енергопостачання;

- наше місто має акції у кількох підприємств. Чи були або будуть сплачені за 2016 рік дивіденди за цими акціями і у якому розмірі. 

Про тариф на послуги ТОВ "Білоцерківвода"

Даючи відповідь на це питання міський голова відмітив, що за інформацією ТОВ «Білоцерківвода» тарифи підприємства затверджувалися тоді, коли ціна за електроенергію для І класу споживачів становила 1,24грн., ІІ класу – 1,58 грн. Із 01 січня ц.р. вартість електроенергії зросла  і складає: І клас – 1,81 грн., ІІ клас – 2,26грн. Також відбулося підвищення мінімальної заробітної плати. Тому,  пониження тарифу на дані послуги не можливе, зазначив міський голова. 

«Це стосується й тарифів на послуги, які надає Тролейбусне управління. До 31грудня 2016р. вартість 1кВт становила  1,25грн, з 01 січня 2017р. - 2,25грн.», - відмітив Геннадій Дикий. 

Слід зазначити, що вартість електроенергії за зовнішнє освітлення до 01 січня 2017р.  вдень  становила 2,3639грн., а вночі - 1,4183 грн. А вже з 01.01.2017р. ціна за 1кВт  становитиме 2,2247грн. цілодобово. 

Сплачені дивіденди за акції міста в підприємствах  

«Місто має акції  в   підприємствах  ПРАТ «КАТП-1028» і ВАТ «Росава», - відмітив міський голова.- ВАТ «Росава» визнано банкрутом і відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру. А щодо ПРАТ «КАТП-1028».. то слід зазанчити, що виплата дивідендів можива після здачі  річного звіту, подачі декларації на прибуток, потім висновок аудитора, який підтверджує правильність складання фінансового звіту, а потім мають відбутися збори акціонерів, які приймуть рішення про розподіл прибутку.  Враховуючи це – сума дивідендів, яку отримає місто від ПРАТ «КАТП-1028» за 2016р. буде відома в березні цього року. За 2015 рік ПРАТ «КАТП-1028» сплатило до міського бюджету дивідендів на суму 93тис.грн»

Давайте разом продовжимо свята 

Приємно, що традиція створювати яскраве свято для білоцерківців на Новий рік та Різдво в цьому році набула продовження. Завершуючи прес-конференцію міський голова Геннадій Дикий наголосив: «Наші люди, безумовно,  заслуговують на свято. Не всі мешканці на зимові свята можуть дозволити собі витратити багато коштів на його відзначення.  Тому і виникла ідея створити таке свято в Білій Церкві, на яке можна дістатися пішки, або проїхавши на тролейбусі. Свято, де можна набратися позитивних вражень і відпочити. Я сподіваюсь, що містяни, які відвідали в святкові дні «Яскраве Різдво»  по-справжньому відпочили на завершення трудового року і яскраво зустріли новий рік».

Міський голова подякував всім, хто  долучився до організації заходу та спонсорам. Звернувся до білоцерківців з проханням зберігати майно, на яке було витрачено чимало коштів, аби людям було приємно відпочивати та мати можливість використати його в наступному році.

«На жаль, були пошкоджені  деякі гірлянди, зламані штучні ялинки та обірвані іграшки на різдвяній алеї, вкрадені живі ялинки зі сцени, пошкоджено фотозону. Сподіваюся, що це не повториться та закликаю всіх берегти майно та культурно продовжити святкування», -зазначив міський голова. 

В ході прес-конференції Геннадій Дикий дав відповіді на поставлені питання журналістів .