Тарифи на проїзд в електротранспорті затверджені, але будуть введені в дію при запуску системи валідації

|  17. 01. 2017

17 січня відбулося засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке провів міський голова Геннадій Дикий.

В ході засідання керуючий справами Максим Свірський поінформував, що з метою забезпечення  необхідного  рівня безпеки  та  якості  надання послуг з пасажирських перевезень, розвитку електротранспорту в Білій Церкві та у зв’язку із підняттям вартості оплати за спожиту електроенергію Тролейбусному управлінню є необхідність приведення тарифів на послуги з перевезення пасажирів на тролейбусах до економічно обґрунтованих.Новий тариф також враховуватиме економічні розрахунки відшкодування витрат на паливо-мастильні матеріали, амортизацію, рентабельність та ін.

Даний проект рішення пройшов всі необхідні процедури щодо формування тарифної політики на перевезення пасажирів в електричному транспорті та у відповідності до законодавства про регуляторну політику.

Керуючий справами наголосив, що у формуванні даного  тарифу використано європейський підхід запровадження диференційованих тарифів, у зв’язку із введенням в дію електронної системи безготівкової оплати.

Так, згідно із рішенням встановлено тариф на  проїзд у  міському електричному  транспорті   при купівлі разового  квитка:

- у кондуктора або водія – 3.0 грн.;

-  у стаціонарній касі або терміналі -2,5 грн.

У  разі  використання  пластикової  безконтактної  картки  при  одноразовому  придбанні  поїздок вартість становитиме:

- 1-9 поїздок – по 2,0 грн./поїздка;

-  10 поїздок – по 1,85 грн./поїздка;

- 11 поїздок – за 20 грн. (10 поїздок по 1,85 грн., а 11-а поїздка – по 1,50 грн. );

- 12-19 поїздок – по 1,80 грн./поїздка;

- 20 до 60 поїздок – по 1,75 грн./поїздка;

- тариф за відшкодування пільгового проїзду становитиме 3 грн.

Встановлено вартість проїзного квитка, терміном на 1 місяць, на проїзд  у міському електричному транспорті:

- для громадян –60,0 грн;

- для студентів денної  форми навчання –40,0 грн. / за електронними студентськими квитками – 35,0 грн.;

- для  учнів загальноосвітніх  шкіл –  20,0 грн./ за  електронними учнівськими квитками – 15,0 грн.

Датою початку місяця  вважається дата  першої валідації (використання  картки).

Іншим пунктом рішення передбачено встановлення вартості одноразової застави за користування пластиковою  безконтактною карткою  - 20 грн. Кошти одноразової застави повертаються при поверненні пластикової безконтактної картки.

Слід зазначити, що дане рішення набирає чинності з дня введення в експлуатацію автоматизованої системи оплати проїзду  на міському пасажирському транспорті. Наразі, до Тролейбусного управління  до кінця січня ц.р. надійде все необхідне обладнання, а повний запуск системи валідації, на всьому рухомому складі, орієнтовно буде здійснений в лютому-березні ц.р. Даний проект щодо впровадження системи валідації здійснюється відповідно підписаного  інвестиційного договору  про створення єдиної автоматизованої системи оплати проїзду на міському пасажирському транспорті. Максим Свірський зауважив, що один тролейбус зараз вже працює в тестовому режимі, тестуючи дане обладнання.