Представникам Благодійного фонду «Хоф Шлютер» вручені почесні нагороди від Білої Церкви

|  15. 01. 2026

Традиційно, з нагоди Дня міста, депутатами Білоцерківської міської ради приймається рішення про присвоєння особам, які  роблять вагомий внесок у розвиток Білоцерківської міської територіальної громади та на знак великої поваги і визнання, професійної та громадської діяльності, звання «Почесний громадянин Білоцерківської міської територіальної громади».

У минулому році серед тих, кому було присвоєно це почесне звання був Андре Новотні – керівник Благодійного фонду «Хоф Шлютер», який відомий тисячам білоцерківців своєю благодійною діяльністю у різних напрямках: починаючи від оздоровлення білоцерківських дітей у Німеччині і закінчуючи придбанням надсучасного обладнання для білоцерківських лікарень.

На урочистостях до Дня міста Андре Новотні не зміг бути присутнім, тому нагороду йому було передано в Німеччину.  14 січня у мерії м. Люнебург відбулося урочисте вручення посвідчення «Почесний громадянин Білоцерківської міської територіальної громади» Андре Новотні та відзначення членів його команди.

Подія транслювалася до Білої Церкви за допомогою онлайн-зв’язку.  На захід у Ганзейському місті Люнебург завітали представники муніципалітету Люнебургу, Благодійного фонду «Хоф Шлютер», Німецько-українського товариства, Консульства України в Гамбурзі та ін.

З вітальним словом від Білої Церкви звернувся секретар міської ради Володимир Вовкотруб, наголосивши: «Благодійний фонд «Хоф Шлютер» вже майже 30 років є надійним партнером Білоцерківської громади. Гуманітарна допомога, яку надає Фонд для медичної, освітньої, соціальної та інших сфер громади – є дуже відчутною, потрібною і важливою. За ці роки багаторічної плідної співпраці Біла Церква отримала тисячі гуманітарних вантажів від наших німецьких друзів».

Секретар міської ради відзначив, що Андре Новотні, продовжує добру справу свого батька Петера Новотні, який багато років свого життя присвятив саме допомозі нашому місту, і Біла Церква береже світлі спогади про Петера, пам'ятає його добрі справи та благодійні вчинки.

Володимир Вовкотруб подякував Андре, усій команді «Хоф Шлютер» та всім, хто сприяє їм у роботі, за те, що вони завжди поруч з нами і готові прийти на допомогу. А також відмітив важливу роботу білоцерківця Миколи Дашкевича, який всі ці роки сумлінно допомагає будувати «мости дружби» між нашими містами та плідно працює з Фондом.

«Ми дякуємо кожному громадянину та усій Німеччині за вияв солідарності з Україною у такий непростий час та щиро віримо в те, що в Україні неодмінно запанує мир і у нас буде ще багато можливостей особистих зустрічей, на які ми з радістю та нетерпінням чекаємо!», - зазначив секретар БМР.

Вітальне слово мала і обер-бургомістр м. Люнебург Клаудія Каліш. Вона відзначила, що зв'язок між Люнебургом і Білою Церквою є дуже тісним і міцним. Це ще раз було підтверджено багатьма спільними проєктами.

Подякувала Андре Новотні за роботу, яку він з ентузіазмом продовжує багато років, і незважаючи на ризик і небезпеку, разом з іншими соратниками неодноразово відвідував Білу Церкву з початку повномасштабної війни.

«З початку повномасштабного вторгнення в Україну було зібрано понад 1200 тон різноманітних гуманітарних вантажів. А ще: у лютому ц.р. через Люнебург до Білої Церкви буде доставлено, серед іншого, багатофункціональний навантажувач та кілька мікроавтобусів. Це показує, що ми хочемо допомогти, ми є і залишаємося на вашому боці», - наголосила Клаудія Каліш.

Також вона підкреслила, що пишається тим, що Люнебург має другого Почесного громадянина міста Біла Церква. (Петер Новотний був удостоєний звання «Почесний громадянин» у 2010 році) та розповіла про вагому роботу членів команди Благодійного фонду «Хоф Шлютер», які багато років працюють у ньому. Зокрема про: Гельгу Новотні, яка зі своїм чоловіком Петером заснувала благодійний фонд, Вальтера Бека, що займається цією справою 27 років і відповідає за логістику; Міхаеля Еклебе, який хоча й працює 4 роки, є незамінною частиною команди.

Тож, обер-бургомістр м. Люнебург Клаудія Каліш вручила посвідчення про присвоєння  звання «Почесний громадянин Білоцерківської міської територіальної громади» Андре Новотні та нагрудні знаки «За заслуги перед містом» та значний внесок у його соціально-економічний, культурно-освітній і духовний розвиток представникам Благодійного фонду «Хоф Шлютер» - Вальтеру Беку, Міхаелю Еклебе та Гельзі Новотні.

Від Білоцерківської громади на знак подяки за допомогу жителям громади було вручено Подяку Білоцерківської міської ради обер-бургомістру м. Люнебург Клаудії Каліш. Цю почесну місію виконав директор Міжнародного благодійного фонду «Друзі – дітям Чорнобиля», член команди «Хоф Шлютер» Микола Дашкевич. Він також зазначив, що чим більше Україна матиме таких справжніх друзів, тим швидше здобуде перемогу.

В онлайн-зустрічі з боку Білої Церкви взяли участь заступники міського голови, представники структурних підрозділів БМР, комунальних установ соціального напрямку. 

Приєднуємося до вітань та дякуємо нашим партнерам та  друзям з Німеччини!

Фото